Düğün Öncesi Zayıflama Önerileri

Düğün Öncesi Zayıflama Önerileri

Çiftlerin en mutlu olduğu günlerden biri düğün günleridir. Düğünün güzel geçmesi ve bu özel günde ciflerinde güzel görünmesi çok önemlidir. Düğünde fotoğrafta güzel görünmek ve kendini iyi hissetmek için çiftler kilo vermek isterler. Bu yüzden de düğün öncesi zayıflama önerilerine ihtiyaçları vardır. Bu öneriler sayesinde kısa zaman içerisinde kilo vermek mümkün olacaktır. Düğünden yaklaşık bir veya iki ay kadar önerilere uymak düğün gününü daha fit geçirmenizi sağlayacaktır. Düğün öncesi kilo vermek sizleri elbise ve takım içerisinde daha hoş gösterecektir. Ayrıca fazla kilo sağlık açısında da oldukça riskli ve zararlıdır. Bu yüzden kilo vermek sağlığınız için de gereklidir. Peki, bu öneriler nelerdir? Bir göz atalım.

düğün öncesi zayıflama

Sağlıklı Yiyecekler Tercih Edin

Kilo almamızın en önemli nedenlerinden biri sağlıksız bir beslenme düzenidir. Genelde paket gıda ve dışarıdan çok fazla yiyecek tüketimi gerçekleştiriliyor. Buda hızlı bir şekilde kilo aldırıyor. Paket gıdalar yerine midede uzun süre tokluk hissi veren gıdalar tercih edin. Kahvaltıda ve öğünlerde yeşil yapraklı sebzelere yer verin. Asitli ve gazlı içecekler yerine yeşil çay, bol su tüketin. Bu sayede vücutta biriken toksinler kısa zaman içerisinde atılmış olur. Ayrıca yeşil çay metabolizma hızlandırır ve kilo vermeye yardımcı olur.

Düğün Öncesi Zayıflama İçin Spor Yapın

Hareket ederek kısa zamanda vücutta biriken yağı eritmek veya kasa çevirmek mümkündür. Düğün öncesi zaten hareketli bir süreçtir. Daha hızlı kilo vermek için plates veya fitness gibi sporlara ağırlık. Ayrıca spor kısa zaman içerisinde daha sıkı bir vücuda sahip olmanızı sağlayacaktır. Kahvaltıdan yarım saat sonra egzersiz yapmak güne daha dinç başlamanızı sağlayacaktır. Akşam yemeğinden sonra yapılan koşu ve yürüyüşlerde kilo vermeye yardımcıdır. Bu yüzden yürüyüşü aksatmayın ve yürüyüş için bol oksijenli alanları tercih edin.

Profesyonel Destek Alın

Düğüne kısa bir zaman kaldıysa ve düğün öncesi zayıflama programı için yeterli zaman ve bilgiye sahip değilseniz profesyonel bir destek almak en doğru seçenek olacaktır. Bunun için diyetisyen veya online beslenme danışmanları ile iletişime geçilebilir. Doktor kontrolü altında sizler için uygun bir diyet listesi hazırlanır. Bu diyet listesinin yanında beslenme konusunda da yeterli bilgi sahibi olmuş olursunuz. Kısa zaman içinde kontrollü şekilde kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Yediklerinizi Not Edin

Kilo vermek için bir defter tutulmalı ve günde alınan besinler o defter içerisine yazılmalıdır. Bu sayede kolaylıkla kalori hesabı yapabilir ve yediğiniz gıdaları değerlendirebilirsiniz. Ayrıca yediklerinin listesini yapan kişilerin kilo verme konusunda daha başarılı olduğu tespit edilmiştir.

Asla Pes Etmeyin

Düğün öncesi yapılmaması gereken en önemli unsur pes etmektir. Kendinize yasaklar koymayın. Çünkü yasaklar konulduğu taktirde kilo vermeniz daha zor ve stresli olacaktır. Stres bazı durumlarda kilo alma sebebi bile olabiliyor. Diyetlerde ufak kaçamaklar yapıldı ise kendinizi kötü hissetmeyin. Tam tersi bir ödül olarak görün ve bir daha yapmayın. Kilo vermede en önemli unsur sabır ve kararlılıktır.

Sularınıza Limon Atın

Kilo vermek için günde en az 2.50 litre su içmek gerekir. Su vücut içindeki ödemi ve toksini atar. Sulara limon eklendiği taktirde kilo verme daha hızlı gerçekleşir. Limon metabolizmayı hızlandırır. Bu sayede yağ yakımını artırır. Bu yüzden suların içerisine limon eklenmeli ve tüketilmelidir.

Tatlı İhtiyacınızı Gidermek İçin Tarçın Tüketin

Kilo almamızın en önemli sebebi şeker ve şekerli gıdalardır. Diyetlerde de canımız tatlı çeker. Canınız tatlı çektiği taktirde çay kaşığı ucu ile toz tarçın tüketebilirsiniz. Tarçın şeker seviyesini dengeler. Ayrıca suların içerisinde kullanılan çubuk tarçınlar da hem tatlı krizlerini engeller hem de tokluk hissi oluşturur.

Sağlıklı Ara Öğünler Yapın

Yağdan kilo vermek için ara öğünler yapılması gerekir. Yemekten 2 veya 3 saat sonra yapılan ara öğünler metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlar. Ara öğünler ayrıca gelecek öğünde daha az yemenizi ve tok kalmanızı sağlar. Ara öğün seçimi yaparken dikkatli olunmalıdır. Sağlıklı alternatifler seçilmeli ve miktar olarak ölçülü davranılmalıdır. Ara öğünlerde kuruyemiş, yoğurt, muz, elma gibi tok tutan ve lif oranı yüksek gıdalar tercih etmek daha doğru olacaktır.

Akşam Yemeğini Geç Yemeyin

Gece uyumaya geçilmeden önce metabolizma yavaşlar ve yağ yakım hızı düşer. Bu yüzden akşam yemekleri çok geç vakitlere bırakılmamalıdır. Akşam yemeği saat 6 gibi tüketilirse daha kısa zamanda kilo verilebilir. Ayrıca akşam yemeği miktarı diğer öğünlere oranla daha az olmalıdır. Akşam yemeğinde de yeşil yapraklı ve protein içerikli gıdalar tüketmek gerekir.

Düğün öncesi zayıflama önerilerini sizler için listeledik. Umarız faydalı olmuştur.