Kız İsteme Çikolatası Nasıl Seçilir?

Hayatlarını birleştirecek olan kişiler için kültürümüzde önemli bir yeri olan kız isteme merasimi yapılmaktadır. Erkek tarafı kız tarafına, kız isteme töreninde genellikle bir buket çiçek ile bir kutuda bulunan çikolata ile gidilmektedir. Damat adayları için kız isteme çikolatası nasıl seçilir? Sorusu hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Kız isteme merasimi için hangi çikolata türü seçileceği ile nasıl süsleneceği önemli hususlar arasında yer almaktadır.

Kız İsteme Çikolatası Nedir?

Kız isteme, hayatlarını birleştirecek kişilerinin bu yolda resmileştirme için atılan adım olarak bilinir. Kız isteme törenlerinin olmazsa olmazları arasında kız isteme çikolatası yer almaktadır. Kız isteme çikolatası çok önemli olduğu için evlilik kurumuna ne kadar verildiğinin göstergesidir. Kız isteme çikolatasının ne kadar iyi ve özel olması evliliğe ne kadar değer verdiğiniz anlamına da gelmektedir.

Kız İsteme Çikolatasının Önemi

Kız isteme törenlerinde damat adayları ile müstakbel gelin adayları bazen ilk defa karşılaşmaktadır. Aile üyelerin damat ve gelinler için ilk izlenimler isteme merasiminde oluşmaktadır. Merasimde sunulan çikolata ne kadar güzel ve tatlı ise kız tarafı o kadar memnun olur. Kız isteme merasiminde sunulan çikolata aynı zamanda kaliteli olması gerekir.

Kız İsteme Çikolatası Nasıl Seçilir?
Kız İsteme Çikolatası Nasıl Seçilir?

Kız İsteme Çikolatası Nasıl Süslenmelidir?

Çikolata, lezzetli olduğu kadar sunumların ön planda tutulması önemli bir noktadır. Klasik olarak tepside veya gondolla sunulan çikolatalar son zamanlarda ortay çıkan değişik tasarımlar olarak biliniyor. İncilerle süslenmiş, saten kaplı kutular ve deri kutular da önemli süslenme şekilleridir. Günümüzde daha çok çikolata kapları tül ile kaplanıp kurdele ile bağlanması şık bir görüntü ortaya çıkarmıştır. Tüm bu seçenekler gidilen pastaneye ve yere göre değişmektedir. Çikolata kapları evliliğe atılan ilk adımda önemli olduğu için gelin adayları bu kutuları saklamaya çalışmaktadır.

Kız İsteme Çikolata Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çikolatalarını kaliteleri ve lezzetleri önemli konular arasında yer almaktadır.

Özellikle kız isteme merasimi için alınacak çikolatalar dikkat edilecek hususlar şunlardır;

  • Çikolatanın hem dış görünüşleri hem tatları güzel olmalıdır.
  • Çikolata ilk açıldığında tadından önce kokusu etrafı sarmalıdır.
  • Çikolatanın için yer alan yağlara dikkat edilmesi gerekir.
  • Eğer kız tarafının hangi çikolata türünü sevdiği bilinmiyor ise hem sütlü hem bitter olanların alınması gerekmektedir. Çikolata, merasimler için çok önemli olduğundan dolayı kabın üstünde yer alan yazıların görünmemesi için güzel bir paket yapılıp kurdele ile fiyonk yapılarak güzel bir şekilde sunum yapılmalıdır.

Lütfen bekleyin…