Nikah Süsü Etiketleri Nasıl Olmalıdır?

Evlilik hazırlı yapan çiftler için hazırlık süreci oldukça stresli geçmektedir. Ancak bir bakıma da eğlenceli olabilmektedir. Özenle hazırlanan evlilik hazırlıkları sonunda mutluluğa sebebiyet verir. Düğün hazırlığı için gerekli olan şeylerden biri de nikah şekeridir. Nikah şekeri için de çeşitli süslü etiketler hazırlanabilir. Peki, nikah süsü etiketleri nasıl olmalıdır?

En Güzel Nikah Süsü Etiketi Hazırlama

Nikah süsü etiketi hazırlarken belirli detaylara dikkat etmek, nikah süsünün güzel olmasını sağlayacaktır. Bunun için nikah süsü etiketinde yer alacak yazıların fontundan tasarımına kadar önem arz etmektedir. Öncelikle etiketin tasarımı önemlidir. Etiket üzerinde yer alacak yazıların fontu önemlidir. Tasarım konusunda bilgi sahibi olmayan ya da tasarım ile uğraşmak istemeyen kişiler hazır nikah süsü tasarımları satın alabilir.

Nikah Süsü Etiketi Nasıl Basılır?

Nikah şekeri için nikah süsünü evde kendileri hazırlamak isteyen kişiler öncelikle bir bilgisayara ve bir Excel programına ihtiyaç duyacaktır. Excel programı kurulu olmayanlar öncelikle programı bilgisayara kurmalıdır.

Programı edindikten sonra ise şu adımlar uygulanmalıdır;

  • Etiket için arka plan seçimi (Google üzerinden arama yapılarak beğenilen arka planlar Excel programına yüklenir.)
  • Excel programını açın.
  • Excel üzerinde ekle menüsünde yer alan ”Resim” seçeneğine tıklanarak istenilen arka plan eklenir.
  • Ekle menüsünde ”Metin Kutusu” kısmına gelerek eklenir ve istenilen yazı kutucuk içeriğine yazılır.
  • İstenilen yazı yazıldıktan sonra çoğaltma işlemi yapılır. Sayfaya sığacak şekilde çoğaltılır.
  • Etiket hazır olduktan sonra çıktı alınmalıdır. Bunun için A4 boyutunda ve 80 gr özellikte bir kağıt kullanılmalıdır.
  • Yazıcı yardımı ile çıktı alınarak hazır hale getirilir.

Nikah Süsü İçin Etiket Sipariş Verme

Nikah süsü etiketi hazırlamayı bilmeyenler ya da hazırlamak için uğraşmak istemeyen kişiler belirli yerlerden sipariş verebilirler. Satıcıya gerekli model ve gerekli yazılar iletilerek kolayca sipariş oluşturulabilir. Genellikle kraft kağıttan ya da karton malzemeden yapılmaktadır. Hazırlanan bu siparişler basılarak adresine gelmektedir. Bu şekilde de hızlıca nikah süsü etiketi hazırlığı yapılmış olur.

Nikah Süsü Etiketi Modelleri

İnternette yer alan çeşitli nikah süsü etiketi şablonları ile kolayca etiket hazırlanabilmektedir. İstenilen şablon belirlendikten sonra üzerine yazılacak olan yazı da belirlenir. Birçok farklı tasarımlar yer almaktadır. Bu tasarımlardan zevke uygun olanlar tercih edilerek, güzel bir nikah süsü etiketi hazırlanabilir. Farklı tasarımlar ile hazırlanan etiketler davetlilerin de dikkatini çekecektir.

Lütfen bekleyin…