Nişan Süsü Etiketleri Nasıl Olmalıdır?

Nişana davet edilen insanlar, katılım esnasında nişan süsü alarak anın daha ölümsüz kılınmasına şahit olacaklardır. İnsanlara hatıra kalması amacıyla verilen bu süsler içinse, en güzel nişan süsü etiketlerinin hazırlanması arzu edilebilir. Nişan süsüne en çok uyum sağlayan, katılımcıların her baktıklarında nişana dair izlenimlerinin uyanacağı süsleri hazırlarken; nişan süsü etiketleri nasıl olmalıdır? Nişan süsü etiketi seçilirken püf noktalar nelerdir, başlıklarına da değinilmelidir.

Nişan Süsü Etiketleri Ne Şekilde Olmalıdır?

Nişan süsü etiketleri; dolap süsü, duvar kağıdı, kolye veya diğer takılar olarak hazırlanan nişan süslerine iliştirilen ve genel hatlarıyla nişana dair bilgiler içeren etiketlerdir. Nişan süsü etiketlerinin hem amacına uyacak şekilde kullanılabilmesi hem de süsün algısını bozmaması için belirli şekillerde çıkartılması gerekir. İlk olarak, nişan süsleri boyut olarak avuç içi kadar tercih edilen süslerdir.

Bu boyutlardaki nesnelere iliştirilecek olan büyük kağıtlı etiketler, süsün geri planda kalmasına ve hatıradan çok kağıda odaklanılmasına neden olur. Doğal olarak da işlev olarak yeterli düzeylerde değillerdir. Bu yüzden; boyut olarak küçük olan, üzerine nişanlanan çiftin adlarının ve nişan tarihinin yazılabildiği, okunaklı ve gereksiz detaylar içermeyen nişan süsü etiketlerinin seçilmesi gerekir.

Nişan Süsü Etiketleri Seçilirken Bilinmesi Gereken Püf Noktalar

Nişan süslerini daha göz alıcı hale getirmek için bazı püf noktalara hakim olmak gerekecektir.

Bu püf noktalar:

  • Etiket seçiminde nişan süsü boyutunun baz alınması oldukça önemlidir. Nişan süsüne kıyasla beşte bir küçüklükte seçilen bir etiketin kullanılması gerekir.
  • Etiket üzerine hazırlanacak yazılar, nişan süsünde kullanılan renk tonlarıyla uyumlu olacak ve göz yormayacak şekilde seçilmelidir.
  • Etiketin yerleştirilmesinde, nişan süsüne kalıcı zarar verici etkiler bırakan yapışkanlar kullanılmamalıdır. Benzer olarak, nişan süsü üzerinden bir anda koparak ayrılacak etiket sabitleyiciler de tercih edilmemelidir.
  • Nişan süsünün sade olması durumunda, nişan süsü etiketinde şekilli yazım stilleri ve kenar süslemeleri tercih edilebilir.

Şeklindedir. Uygulanan püf noktalar sonucunda nişan süsüyle en uyumlu olan etiket seçilebilir.

Nişan Süsü Etiketleri Nereden Alınabilir?

Nişan süsü etiketleri, etiket yapısı itibarıyla kendinden yapışkanlı veya iliştirme gerektiren etiketler olabilir. Her iki şekildeki etiketin hazırlanması için kırtasiyelere gidilebilir ve istenilen şablonlarda ve yazım özelliklerinde etiketler hazırlatılarak çıkartılabilir. Ayrıca, el emeği olarak hazırlanacak özel kağıtların da nişan süsü etiketi olarak kullanımı makbul görülür. El ürünlerinde alım değil de üretim olduğu için herhangi bir yerden alım yoktur.

Lütfen bekleyin…