Nişana Nasıl Davet Edilir?

Her özel gün biraz da detaylı düşünmeyi ve planlamayı gerektirir. Doğum günleri, söz ne nişan merasimleri, düğünler, cinsiyet partileri, kına geceler, bekarlığa veda partileri gibi günümüzde hazırlanan bir çok organizasyon çeşidi var. Bu davetler için zaman zaman büyük maliyetler harcanabiliyor.

Çünkü sadece bu özel günlerin kutlandığı günler harcamalar yapılmıyor, önceki aşamalarda oldukça maliyetli olabiliyor. Karşılama törenleri, hediyelik eşyalar, davetiyeler derken her aşama oldukça düşündürücü hale geliyor. Özellikle nişan merasimleri aile arasında mı olmalı, hediyelikler neler olmalı, davetiye hazırlanmalı mı, konuklar nişana nasıl davet edilir?

Nişan Davetleri

Her özel gün gibi nişan davetleri de oldukça önemlidir. Konuklar nişana nasıl davet edilmeli, nasıl davetiye hazırlanmalı? Nişan davetlerine konuklar şu şekilde davet edilebilir;

  • Sosyal medya aracılığı ile,
  • Whatsapp, Telegram gibi günümüzde sıkça kullanılan online iletişim uygulamaları ile,
  • Sms yolu ile,
  • E davetiye yöntemi ile yapılabilir. Bu aşamada önemli olan hem daha pratik bir yöntem bulmak hem de maliyeti mümkün olduğu kadar en aza indirmektir.

Sosyal Medya Aracılığı İle Nişan Daveti

Sosyal medya, hayatımızın her alanında ön planda yer alıyor ve bir çok farklı amaçla kullanılmaya devam ediliyor. Bu amaçlara davet duyuruları da dahil. Hemen hemen herkes sosyal medyayı kullandığı için hazırlanan sanal davetiyeler paylaşılarak konuklar toplu bir şekilde davet edilebiliyor. Sosyal medya bu gibi amaçlarla kullanıldığı zaman davetiye bastırmak gibi fazla maliyetler tutan işlemlerde geri planda kalmış oluyor.

Whatsapp ve Telegram Yolu İle Nişan Daveti

Whatsapp ve Telegram gibi hemen hemen herkesin kullandığı haberleşme araçları ile nişan davetleri yapmak sıkça karşılaşılan bir durum. Gerek kısa mesaj yolu ile gerekse yine e-davetiye yolu ile haberleşme araçları üzerinden nişan davetleri yapılabilir. Bu yöntem sayesinde hem zaman hem de maddi olarak kar elde edilir.

E-Davetiye Hazırlamak

Teknolojinin hayatımıza girmesi ile beraber hayatlarımızda alışılagelmiş bir çok şeyde farklılıklar meydana gelmeye başladı. Bunlara özel günler için hazırlanan davetiyelerde dahil. Daha uygun maliyetli olduğu için normal davetiye bastırıp dağıtmak yerine e-davetiye hazırlatmak ve telefonlar sayesinde kolayca herkese ulaştırmak daha çok tercih edilmeye başlandı. Aynı zamanda herkes kendi e-davetiyesini de kolayca hazırlayabilir. Telefonlarınızın Play Store veya App Store mağazalarından davetiye düzenleme uygulamalarına ulaşabilir ve hayalinizdeki davetiyeyi hiç bir maliyet ödemeden hazırlayabilirsiniz. Hazırlama aşamasında örnek davetiyelerden de yararlanmak mümkün.