Nişanlanan Kişi Nasıl Tebrik Edilir?

Evliliğe atılan en önemli anlardan biri olan nişan, çiftlerin en özel ve anlamlı anıdır. Bu özel günde çiftleri evliliğe adım attıkları için kutlamak ve güzel temennilerde bulunmak gerekir. Peki, bunu nasıl yapabiliriz, nişanlanan kişi nasıl tebrik edilir? Buna bir göz atalım. Nişanlanan çifti tebrik etmek için nişan törenine gitmek önemlidir.

Nişan merasiminde çifti tebrik ederek güzel temennilerde bulunabilirsiniz. Fakat nişan törenine katılmadan da nişanlanacak olan çifti tebrik edebilirsiniz. Nişan, söz gibi hayırlı olayları mesaj ile de tebrik etmeniz mümkündür. Söz ve nişan mesajları bu konuda sizin en büyük yardımcınız olacaktır.

Nişanlanan Birine Ne Denir?

Çevremizde evlilik yolunda ilk adımı atan akrabalarımız veya çok yakın arkadaşlarımız muhakkak ki vardır. Nişan gibi kutsal ve önemli günleri kutlamak için onlarla iletişim halinde olmak isteriz. Bu süreçte nişanlanan kişiye bazı güzel temenniler ve mesajlarda bulunuruz. Peki, bu mesajlar nelerdir?

Nişanlanan kişiye söylenecek sözler şunlardır:

  • Allah utandırmasın.
  • Allah bir ömür boyu mutlu etsin.
  • Çok yakıştınız. Sizi canı gönülden tebrik ediyorum.
  • Hep mutlu olun ve birbirinizin elini hiç bırakmayın.
  • Darısı bekarların başına.
  • Bir yastıkta kocayın inşallah.
  • Nişanın sana mutluluklar getirsin.
  • Allah ağzınızın tadını bozmasın. Çok mutlu bir beraberliğiniz olsun.

Nişanlanan birine bu cümleleri kurabilir ve onu tebrik edebilirsiniz. Sadece mesaj ile bu özel günü tebrik etmek istemiyorsanız güzel bir hediye ile de bu özel günü daha da anlamlı bir hale getirebilirsiniz. Aldığınız hediyenin yanına güzel bir tebrik mesajı yazmayı ihmal etmeyin.

Nişan Tebrik Mesajı Kısa

Canım arkadaşım, bu özel gününü canı gönülden tebrik ediyorum. Sana ve nişanlına mutluluklar diliyorum. Allah utandırmasın. Elleriniz bir ömür boyu birlikte olsun hiç ayrılmasın. Hep birbirinizi sevin ve birbirinize neşe dolu bakın. Huzurlu, sağlıklı ve çok mutlu bir hayat sizin olsun. Nişanınız kutlu olsun.

En Güzel Nişan Tebrik Sözleri

Ne kadar uzakta olsam da kalbim hep seninle beraber. Bu özel günde de yine beraberiz. Nişanın sana ve eşine mutluluklar getirsin. Sizi tebrik ediyorum.

Bu mutlu gününün hayırlara vesile olmasını diliyorum. Tüm gönlümce senin için sağlıklı, huzurlu ve bol aşklı bir gelecek diliyorum. Bu özel anına tüm kalbimle eşlik ediyorum ve canı gönülden kutluyorum.

Bugün sizin en özel gününüz. Ânın kıymetini bilin ve birbirinizin elini hiç mi hiç bırakmayın. Hayat kısa, şu kısacık hayatta elleriniz ve kalpleriniz daima birlikte olsun. Sizi seviyorum.