Rafya Ayna Yapımı – Doğal Rafya İp Fiyatları

Sizlerle Rafya ayna yapımı konusunu ele alacağız. Doğallıktan hoşlananların dekorasyon anlayışı biraz farklıdır. Evinde her malzemenin daha naturel ve doğal malzemeden olmasını isteyen kişilere özel birbirinden farklı dekorasyon fikirleri bulunuyor. Evin dekorasyonunda tercih edilen eşyalar arasında kuşkusuz aynalar ilk sırada yer alıyor. Aynaların evinizde her alanda duruşu hem ferahlık hem de konfor sunuyor. Peki, günün her saati sabah uyanmanızdan itibaren baktığınız ve kendinizi iyi hissettiren aynanızın nasıl olmasını istersiniz? Artık kısa sürede kendinize çok şık bir rafya ayna tasarlayacak ve evinize bohem bir hava katacaksınız.

Doğal Rafya Ayna Malzemesi Nedir?

Doğal rafya adı verilen saman ipleri birçok hasır işlemlerinde uygulanan tek başına ince ve zarif bir saman ipidir. Dayanıklı oluşu birçok dekoratif üründe kullanımını yaygınlaştırıyor. Aynı zamanda kullanıldığı alana muhteşem bir doğallık katarak sizin tarzınızı daha iyi belirlemenize katkı sağlıyor. Saman ile nasıl bir tasarım yapacağınız konusunda çok fazla kaygılanmanıza gerek yok.

Doğal Rafya Ayna İçin Malzemeler

Bazı malzemeleri değerlendirmek ve yeni eşyalarda kullanmak geçmişten günümüze gelen faydalı bir alışkanlıktır. Büyüklerimizden aklımızda kalan hiç bir parçanın çöpe atılmıyor olmasıdır. Günümüzde de artık evlerde bulunan malzemeler atılmıyor ve geri dönüşüm olarak yeni eşyalara hayat veriyor. Doğal rafya ayna oluşturarak evinizin dekorasyonuna farklı bir detay katabilirsiniz.

Malzemeler;

Malzemelerin oldukça az olduğu ve her evde birçok malzemenin yer aldığı ürünler arasında bulunmaktadır. Kasnak ile işlenen birçok kumaş olabildiği gibi ayna yapımı için de oldukça fazla tercih edilen malzemeler arasındadır.

Doğal Rafya Ayna Yapım Aşaması

Saman ipleri sizlere bir bağ olarak satılabilir. Almak istediğiniz saman ipini, ayna sayısına göre almanız adına ilk denemenizde ne kadar malzeme harcayacağınızı iyice hesaplamanız gerekiyor. Doğal rafya hazırlamak adına saman bağından ipleri çıkarmanız gerekmektedir. Saman iplerinden dilediğiniz ölçüde alarak bu genellikle 5 adet olabilir, bu iplerin uçlarını birleştirerek işe başlayabilirsiniz.

Daha sonra birleştirdiğiniz ipleri bir kez katlayın. İkinci kez katladığınızda ipin uç kısımları aynanın dış tarafına gelecek şekilde ayarlayın. Katladığınız yerden ise parmaklarınızı geçirin. Basit bir düğün tekniği ile her parçanın kasnak kısmına düğümlenmesini sağlayın. Zaten parmaklarınızın geçtiği kısımdan kasnağın bir tarafına tutacak, diğer parçayı arasından geçirerek kolaylıkla düğüm atacaksınız. Daha sonra diğer bağları sa bu şekilde deneyin. Kısa sürede tamamladığınız kasnak ortasına dilediğiniz aynayı yuvarlak olması şartıyla yapıştırın. Ayna büyüklüğünü kasnağa göre ayarlamanız adına ölçüye uygun almanız tavsiye edilmektedir.

Rafya Ayna

Doğal Rafya Ayna Kullanım Alanları

Doğal rafyanın kullanım alanı geniştir. İster kendi evinize isterseniz hediye olarak sunabileceğiniz çok güzel bir tasarım sizleri bekliyor. Tasarım eşyalar arasında oldukça moda olan doğal rafya aynalarınızı evinizin her köşesine uygulayabiliyorsunuz. Ekonomik bir ayna tasarımı olması öncelikle tercih sebepleri arasında yer alıyor. Bunun yanı sıra doğal rafya kullanımını işletmelerde de yapabilirsiniz. Play ve sahillerde yapılan localarda da saman kullanılabiliyor. Plaj işletmelerinde daha bohem bir havaya bürünebilir. İşletme olarak cafe ve restoranlarda da farklı bir tasarım olarak yer buluyor.

Doğal Rafya Ayna Fiyatları

Doğal rafya ayna fiyatları hazır almak istediğiniz farklıdır. Kendiniz yapmanız halinde ise malzemenize vereceğiniz fiyat sonrasında oldukça makul bir aynaya sahip olursunuz. Doğal rafya bulmak için çok fazla zorlanmazsınız. Her hobi mağazası ya da malzeme satan çiçekçilerden temin edebilirsiniz. Kısa sürede aldığınız malzemelerle birden fazla ayna üretebilir, aynalarınızı kısa sürede satışa koyabilirsiniz. Hediye edilebilecek nitelikte olan aynalar ile çok şık bir hatıra bırakabileceksiniz. Ahşap ağırlıklı ev dekorasyonları için oldukça uyumlu bir eşyadır. Dekorasyon olarak evin her bölümüne yakışan bu ürün ile kendi yeteneğinizi keşfedeceksiniz. Emeğinizle bir şeyler yapmanın keyfini yaşayacaksınız.

Doğal Rafya Ayna Neden Tercih Ediliyor?

Ev dekorasyonları genellikle daha modern, vintage, retro ya da bohem tasarımlara sahiptir. Bu saydığımız tarzlara hitap eden ayna bulmak ise oldukça zor olabiliyor. Sadelikten yana olan ve bundan ödün vermek istemeyen kişiler için öncelikle kullanılan malzeme önemidir. Ahşap mobilyalarda dahi çok fazla boya tercih etmeyen tüketicilerin evinde doğal rafya ayna tercih etmesi oldukça normaldir. Evin her köşesi birbiriyle uyum içerisinde olmalı ve sadelikten ödün vermemelisiniz. Uyumu yakalamanın yolu ise daha doğal materyaller kullanmaktır. Bu seçim ile sağlığınızı korumuş olacak ve evinize farklı bir tarz katacaksınız. Oldukça şık ürünlere rakip gösterilen bu kolay aynalar ile siz de dilediğiniz tasarımı yapacaksınız. Doğal rafya aynalar ile baktığınız her yer doğal güzelleşecek.