Sosyal Medyada Davetiye Paylaşılırken Ne Yazılır?

Her geçen gün sosyal medya hayatımızda daha büyük bir yer kaplamaya devam ediyor. Birçok insan sosyal medyayı birçok farklı neden ile kullanabiliyor. Bazı kullanıcılar sadece vakit geçirmek ve sosyalleşmek için kullanırken bazı kişiler gelir kaynağı olarak bile kullanabiliyor.

Artık neredeyse her yaşta birey akıllı cep telefonu sahibi ve sosyal medya uygulamalarından hepsine veya en az birisine sahip durumda, bu durumda yüz yüze yapılan birçok geleneği teknolojik hale getirdi. Zaman zaman bu durumdan şikayet edilse de aslında bazı konularda da büyük kolaylıklar sağladı.

Bunlara özel günlerde yapılan davetlerde dahil. Günümüzde birçok kişi özel günler için konuklarını davet ederken sosyal medya araçlarını kullanmayı tercih ediyor. Peki, sosyal medyada davetiye paylaşırken ne yazılır? Konuklar nasıl davet edilir?

Sosyal Medya Üzerinden Davetiye Paylaşmak

Sosyal medya araçları üzerinden davetiye fotoğrafı paylaşarak ya da e-davetiye yolu ile davetiye hazırlayıp paylaşarak nişan, sünnet töreni, düğün töreni gibi birçok organizasyona davet edilmek oldukça sıradan bir durum haline geldi. Bir evde yaşayan aile üyelerinden en az biri tarafından sosyal medya uygulamalarından birisi kullanılıyor. Bu nedenle insanlar ev ev gezerek davetiye dağıtmak yerine genel olarak bu yöntemle davet etmeyi tercih ediyor.

Bu durumun maddi olarak kar payı da göz önünde bulundurulduğu zaman, insanlar birçok davetiyeye basım için para ödemektense bu yöntem daha mantıklı bir hal alıyor. Hatta artık tek bir davetiye bastırıp fotoğrafını paylaşmakta eski bir yöntem haline geldi. Düzenleme uygulamaları üzerinden e-davetiye düzenleyerek ya da sadece kısa mesaj yolu ile bile özel günlere davet almak gayet sıradan bir durum.

Davetiye Paylaşılırken Ne Yazılmalı?

Herhangi bir özel gün için davetiye bastırıp fotoğrafını paylaşacaksanız zaten hali hazırda bir davet metni, davetiyenin üzerinde yazılı olacaktır. Bu bir düğün davetiyesi ise evlenecek kişilerin isimleri, bir davet metni, anne ve babaların isim ve soy isimleri en alt kısımda ise organizasyon tarih, saat ve yeri gibi bilgiler yer akacaktır. Hazırlatmış olduğunuz davetiye de bu bilgilerden herhangi birisi bulunmuyorsa o bilgiyi içeren bir yaz yazabilirsiniz. Örneğin davet edilen telefon numarasının meşgul olması gibi durumlarda başka bir iletişim numarası gerekebilir. Bundan dolayı davetiye paylaşırken bu gibi bilgileri paylaşmak doğru olacaktır.

Davetiye Paylaşırken Davet Yazısı Yazmak

Biriyle davetiye paylaşırken bilgiler harici ekstra bir yazı yazmak istiyorsanız şunları yazabilirsiniz;

  • Mutluluğumuzu paylaşmak için sizi de bekliyoruz.
  • Özel günler birlikte güzel. Bu özel günümüzde sizleri de yanımızda görmek isteriz.
  • Sizi de aramızda görmekten mutluluk duyarız.
  • Sizleri de bekliyoruz.

Bu ve bunun gibi genel davet yazıları ekleyerek davetiye fotoğrafınızı davetliler ile paylaşabilirsiniz.