8 Mart Kadınlar Günü Hediyeleri

8 Mart Kadınlar Günü Hediyeleri

Kadınlar Günü için birbirinden farklı hediye fikirlerini sitemizde inceleyebilirsiniz. Tüm 8 Mart hediye fikirleri kişiye özel olarak hazırlanabilmektedir. Ürünlerde dilediğiniz şekilde kişiselleştirme yapılabilir. Firma logonuz kullanılabilir, istediğiniz yazı yazılabilir, hediye verilecek kişilere özel olarak tek tek isme özel olarak hazırlanabilir ve istediğiniz tüm değişiklikler yapılarak size/kurumunuza özel olarak üretilebilir. Sitemizde göremediğiniz bir 8 Mart Kadınlar Günü Hediyesi modeli var ise bunu bize gönderebilirsiniz. Sizler için üretmek, hazırlamaktan memnuniyet duyarız.

8 Mart Kadınlar Günü Hediye Fikirleri

8 Mart Kadınlar Günü hediyeleri için farklı hediye fikirleri ile çalışanlarınızı , sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Sitemizde gördüğünüz hediyelik modelleri haricinde talep ettiğiniz bir hediyelik modeli var ise bize ulaşabilirsiniz. Kadınlar günü hediyesi fikrini sizin için üretmek, hazırlamaktan memnuniyet duyarız.

8 Mart Kadınlar günü için firma çalışanlarına hediye veya promosyon olarak dağıtmak için hediye arayışınız var ise bu konuda size Atölyemizin tüm imkanları ile istediğiniz ürünleri en iyi kalitede sunuyoruz. Tüm tasarım ,baskı , kesim ve paketleme işlemleri kendi bünyemizde gerçekleşmektedir. Promosyon hediyelik üreticisi olmanın verdiği avantajlar ile tamamen size özel olarak üretim yaparak en iyi fiyat ile en kaliteli 8 Mart Kadınlar günü hediyeleri ürünlerini size sunabiliyoruz.

Sitemiz üzerinden online olarak 8 mart hediyesi sipariş verebiliyorsunuz. 7/24 en hızlı şekilde siparişlerinizi sitemiz üzerinden oluşturabilirsiniz veya 0553 910 93 23 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. Aynı numara üzerinden whatsapp üzerinden de yazabilirsiniz. 8 Mart Kadınlar günü hediyeleri siparişi için tüm sorularınıza ve fiyat taleplerinize en hızlı şekilde dönüş yapıyor olacağız.

8 Mart Hediyesi Ne Alınır ?

Kurumsal 8 Mart Hediyeleri olarak metal cep aynası modelimiz en çok tercih edilen 8 mart hediyesi modelleri arasında yer almaktadır. Ayrıca tek içimlik türk kahvesi ve madlen çikolatalı set hediyeliklerimiz de uygun fiyatlı olması açısından tercih edilmektedir.

8 Mart Kadınlar Günü Nasıl Ortaya Çıktı ? 8 Mart Tarihçesi Nedir ?

26-27 Ağustos 1910 tarihinde Kopenhag kentinde toplanan Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansı’nda Almanya Sosyal Demokrat Partisi delegeleri bundan böyle her yıl bir “Kadınlar Günü” düzenlenmesi önerisini getirdi ve öneri oybirliğiyle kabul edildi. İlk yıllarda belirli bir tarih saptanmamıştı.
1921’de Moskova’da düzenlenen 3. (Komünist) Enternasyonal 3. Kongresine bağlı Uluslararası Komünist Kadınlar Konferansı’nda o dönem ağırlık kazanan “sınıfa karşı sınıf” politikalarının etkisiyle “Dünya Emekçi Kadınlar Günü” adı benimsendi. Ancak, 1930’lu yıllarda “faşizme karşı birleşik cephe” politikalarına geçiş sürecinde tekrar ilk baştaki “Dünya Kadınlar Günü” adına dönüldü.[5] Bu değişiklik daha sonra kadın örgütlenmesi alanına da yansıdı ve sosyalizmi veya komünizmi hedefleyen ve sadece “işçi/emekçi kadınlar” ya da “sosyalist/komünist kadınlar” ile sınırlı bir örgütlenme anlayışı da terk edilerek 1945’te Uluslararası Demokratik Kadın Federasyonu kuruldu.
“Dünya Kadınlar Günü” olarak 8 Mart gününün belirlenmesine kaynaklık eden olay konusunda ise muhtelif tartışmalı iddialar mevcuttur. Bunlardan biri, Rusya’da çarlığın yıkılmasına yol açan 1917 Şubat Devrimi’nin 8 Mart günü yapılan kadın yürüyüşü ve grevleri ile başlamış olması, bir diğeri 8 Mart 1908’de ABD’nin New York kentinde çoğu sosyaIist olan kadın işçilerin öncülüğünde sendikal haklar ve kadınlara oy hakkı talepleriyle düzenlenen miting, başka biri ise 8 Mart 1857’de yine ABD’nin New York kentindeki bir tekstil fabrikasında grevci işçilere polisin saldırması, işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin kurulan barikatlar nedeniyle kaçamamaları sonucunda 120 kadın işçinin ölmesi, ve yine bir başkası ise, bununla çok paralellik arz eden, ancak gerek Dünya Kadınlar Gününün ilk kararlaştırıldığı 1910’dan gerekse ilk uluslararası kutlamaların düzenlendiği 19 Mart 1911’den sonra hiç bahsi geçmeyip çok sonraları ileri sürülen, 25 Mart 1911’de New York’ta gerçekleşmiş Triangle Gömlek Fabrikası yangını’dır.Birleşmiş Milletler’in resmi web sitesinin konuyla ilgili sayfasında 8 Mart gününün seçilmesine kaynaklık eden olay olarak Rusya’da Çarlığa son veren 1917 Şubat Devrimi’nin Gregoryen takvime göre 8 Mart günü kadınların protesto eylemleri ve grevleri ile başlamış olduğuna işaret edilmektedir.
Birinci ve İkinci Dünya Savaşı yılları arasında sosyalizmin yayılmasından çekinen bazı ülkelerde anılması yasaklanan[kaynak belirtilmeli] Dünya Kadınlar Günü, 1960’lı yılların sonunda Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşen çeşitli gösterilerde anılmaya başlanmasıyla Batı Bloku ülkelerinde daha güçlü bir şekilde gündeme geldi. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 16 Aralık 1977 tarihinde 8 Mart’ın “Dünya Kadınlar Günü” olarak anılmasını kabul etti.
Kaynak

Çalışanlar için 8 Mart Kadınlar Günü Hediyeleri Nelerdir ?

Firmanız adına çalışan kadınlarınız için size özel logonuz ve istediğini yazı/slogan ile 8 mart hediyesi üretimi yapabilmekteyiz. Çalışanlarınızı daha özel hissetmelerini sağlamak için dilerseniz tek tek çalışanlarınızın ismine özel 8 Mart kadınlar günü hediyeleri üretebiliriz. Tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmek. 0553 910 93 23 nolu telefon üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.